Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 04.10.2012 14:42:13 

CHS  LIMANY HURRY

Catahoula Leopard dog

 


CATAHOULA LEOPARD DOG - Leopardí pes z Louisiany

Barbie Numa II - Izza

20/04/08 Výstava v ČB - V2

Třída mladých - 14 měsíců, pěkně zbarvená, pěkná hlava, modré oko, v postoji korektní, v pohybu volná v úhlení.

 

 

 

 

Izza a Sanny - červenec 2008 www.leopard.tym.cz

 

 

Izzu jsme koupili jako narozeninový dárek mé mamce, v květnu 2007. Jeli jsme pro ní skoro 600 km až na Slovensko - k Liptovskému Mikuláši. Je to překrásná fena leopardího psa z Louisiany s PP z chovatelské stanice Numa II. Splnila veškerá naše očekávání. Je to super pes, inteligentní a poslušný, s mamkou jsou nerozlučné kamarádky. Leopardi jsou k cizím lidem velice nedůvěřiví, zato svou rodinu milují celým srdcem!

 

Oficiální standart plemene louisianský leopardí pes

www.bartlet.cz

Země původu: USA, Luisiana

Využití: Jako pes dobytkářů, dřevorubců, společenský pes, hlídací a strážní pes.

Celkový vzhled: Střední až větší velikosti, dobře osvalený, elegantní, silný, činorodý a velmi vytrvalý.

Temperament: Nezávislý s obranářskými vlohami, teritoriálními pudy. Může se projevovat agresivně. Plachost na vodítku se nepovažuje za bázlivost, ale za rezervovanost vůči cizím.

Velikost: Psi 55,8-66 cm, feny 50,8-60,9 cm.

Srst a zbarvení: Délka srsti by měla být krátká až středně dlouhá. Barva: leopardí se dává přednost a může být modrá, šedá, černá, játrová, červená, bílá a skvrnitá. Znaky mohou být černé, bílé, tříslové, červené nebo žlutohnědé. Jednobarevné zbarvení je přijatelné černé, žluté, červené a čokoládové.

Hlava: Mohutně stavěná s dobře vyvinutými lícemi. Mozkovna střední délky, široké temeno s dobře vyjádřeným stopem. Tlama by měla být silná, hluboká a přibližně stejně dlouhá jako mozkovna měřená od stopu k týlnímu hrbolu, široká v nasazení a při pohledu zepředu by se měla zužovat.

Chrup: Skus silný, nůžkový. Klešťový skus je přijatelný. Velmi žádoucí je kompletní chrup, ale zlomené zuby se nepenalizují.

Oči: „Skleněným“ očím se dává přednost, třebaže oči mohou být libovolné barvy nebo kombinace barev. Oči nemusejí být stejné barvy a jedno nebo obě oči mohou být také různobarevné.

Uši: Měly by být krátké až středně dlouhé s nasazením na úrovni nebo těsně pod úrovní temene hlavy. Přednost se dává správně zavěšeným uším s vnitřním okrajem ucha těsně přiléhajícím k líci. Uši složené dozadu jsou přijatelné.

Krk: Svalnatý a dobré délky.

Hrudní končetiny: Délka hrudních končetin 50-60 % celkové výšky psa v kohoutku. Plece dobře uložené směřují dozadu, pažní kost dobré délky. Hrudní končetiny postaveny středně široce a tlapy nejsou vtočeny dovnitř ani vytočeny ven.

Trup: Hřbet silný a dobře osvalený, rovný a středně dlouhý. Hrudník hluboký, dosahuje pod lokty, široký, s dobře klenutými žebry. Spodní linie přiměřeně stoupá směrem ke slabinám.

Pánevní končetiny: Záď střední délky až delší a přiměřeně skloněná. Ocas nasazen středně vysoko až vysoko. Kolena dobře úhlená a hlezna postavená nízko u země. Hlezna při pohledu ze zadu nejsou vbočená ani vybočená.

Tlapy: Silné a střední délky. Dobře vyvinutá kůže mezi prsty. Paspárky mohou být přítomny nebo mohou být odstraněny. Nejsou-li odstraněny, měly by být stejné.

Pohyb: Plynulý a nenucený, prozrazující činorodost. V klusu je přípustné řádkování.

 

TOPlist